نکات زیبایی و آرایشی صفحه اول

استفاده از لوازم آرایش در دوران بارداری

۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸

استفاده از لوازم آرایش در دوران بارداری

استفاده-از-لوازم-آرایش-در-دوران-بارداری

این سوال برای همه ی زنان پبش می آید که آیا می شود از لوازم آرایش در دوران بارداری استفاده کرد یا نه؟
تحقیقات نشان می دهد که مواد سمی در 12 لوازم آرایشی که زنان روزانه استفاده می کنند وجود دارد.
1.3 درصد از همه ی مواد آرایشی ممکن است ریسک ابتلا به سرطان را افزایش دهد.
فقط 11 درصد از 10000 مواد آرایشی بی خطر هستند.

استفاده-از-رژلب-در-دوران-بارداری

چند راه برای داشتن بارداری بی خطر:
1. شامپوی خود را تغییر دهید. بعضی شامپو ها ترکیبات سمی ای دارند بهتر است قبل از خرید برچسب شامپو را به خوبی چک کنید.
2. استفاده از رژلب و خط لب در دوران بارداری: تا جایی که امکان دارد از رژلب و خط لب استفاده نکنید. با توجه به تحقیقات بیش از 60 درصد از رژلب ها مقدار قابل توجهی سرب دارند. با توجه به این که غذا میخوریم و یا آب می نوشیم ممکن است سرب هم وارد بدن شود پس سعی کنید از رژلب استفده نکنید یا دنبال برند های گیاهی باشید.
3. استفاده از کرم پودر و لاک ناخن و خمیر دندان های سفید کننده در دوران بارداری: بهتر است که از لاک ناخن و کرم پودر و خمیر دندان های سفید کننده در دوران بارداری استفاده نکنید چون مقادیر بسیار زیادی سرب دارند و به دنبال محصولاتی باشید که سرب نداشته باشند و گیاهی باشند.
4.استفاده از عطر و ادکلن در دوران بارداری: از عطر استفاده نکنید زیرا موادی در آن وجو دارد که ممکن سلامت بچه را به خطر بیاندازد پس بهتر است از روغن  های گیاهی با رایحه خوب استفاده کنید.
5. استفاده از مواد آنتی باکتریال در دوران بارداری: در خمیر دندان و صابون مقادیر زیادی مواد آنتی باکتریال وجود دارد پس تا جایی که ممکن است از این مواد دوری کنید زیرا باعث تخریب سیستم عصبی ، مشکلات نازایی و کاهش وزن به هنگام تولد نوزاد می شود . سعی کنید از مواد گیاهی استفاده کنید.
6. استفاده از رنگ مو در دوران بارداری: هیچ وقت سعی نکنید هنگام حاملگی موهای خود را رنگ کنید. همچنین رنگ مو باعث سرطان سینه و مثانه می شود. صبر کنید تا زمانی که کودک به دنیا بیاید سپس موهای خود را رنگ کنید یا می توانید از ریمل مو استفاده کنید. ریمل مو را نزدیک به ریشه ی موهای خود نزنید.
ریمل مو چون با پوسته ی سر در ارتباط نیست تقریبا خطرناک نمی باشد.

لوازم-آرایش